Zadzwoń do nas:

511 222 244

Email:

biuro@grupaabramczyk.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Sobota 10:00-20:00


Aukcje Manheim – Czy warto sprowadzać bezwypadkowe auta z USA?

Aukcje Manheim – Czy warto sprowadzać bezwypadkowe auta z USA?

Aukcje Manheim to od lat największy dom aukcyjny, gdzie można kupić nieuszkodzone auta z USA. Rynek amerykański jest bardzo obszerny i ciężko przebić się przez setki tysięcy ogłoszeń na ebay-u czy innych portalach. Na Manheimie możemy znaleźć oferty od dealerów, banków, firm leasingowych jak i też od dużych firm trudniących się handlem pojazdami. Większość aut jest sprawdzana przez pracowników aukcji i dokładnie opisywana, dzięki czemu mamy pewność jakie auto kupujemy.


Czy warto?

                         

Na aukcjach znajdziemy wszelkiego rodzaju pojazdy. Większość jest aut dość świeżych czyli 3-5 lat. Jednak czy warto sprowadzać auto z USA jeżeli nie jest uszkodzone. W Polsce podatki od sprawdzenia takiego auta są bardzo wysokie. Jest to blisko 40% ceny auta przy samochodzie z silnikiem do 2 litrów (cło, VAT, akcyza) oraz 60% dla auta z większymi jednostkami napędowymi. Jeżeli auto było dostępne na rynku europejskim, to w większości przypadku cena po wszelkich opłatach będzie znacznie wyższa niż za egzemplarz na rodzimym rynku. Głównie tyczy się to aut z małymi przebiegami, które w USA też są w cenie. Warto jednak upolować pojazd z dużym przebiegiem. Często w USA można znaleźć samochody z przebiegami ok 200tys mil, mające 2-3lata. Pojazdy te zwykle są na bieżąco serwisowane i w dobrym stanie, a ich cena drastycznie maleje ze względu na dużą liczbę przebytych kilometrów. Mamy wtedy pewność że auto nie było uszkodzone.


Warto zwrócić uwagę na samochody które nie są u nas dostępne. Wtedy opłacalność tego przedsięwzięcia jest względna. Nie mamy do czego porównać lub porównujemy w większości przypadków do auto po szkodach. Jeżeli chcemy mieć pewność że z autem nic się nie działo, to jest to najlepsza droga. Cena będzie wtedy wyższa niż za „okazję” z otomoto, ale z gwarancją że auto nie było naprawiane.


Samochody elektryczne


Jest to przykład podobny do powyższego. Tych aut u nas jest po prostu nie wiele, a większość ofert to aut po szkodach, naprawiane. Rynek w USA jest dość mocno rozwinięty w tej kwestii i można znaleźć tam ciekawe oferty. Bardzo dobrze cenowo wychodzi elektryczny Fiat 500 które można kupić już za 55 000zł ze wszystkimi opłatami, za rocznik 2015. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja, bo za taką kwotę w Polsce kupimy auto po poważnej kolizji.


Oczywiście na pytanie czy warto czy też nie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Aukcję Manheim dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników i nie można przeglądać ofert bez rejestracji. Jednak portal https://auctionxm.com/ umożliwia „podglądanie aukcji Manheim po darmowej rejestracji. Polecam sprawdzić. Może znajdziesz ofertę dla siebie, która będzie w pełni opłacalna i satysfakcjonująca.

Za pomocą naszego kalkulatora można policzyć koszty sprowadzenia http://samochodyzusa.com.pl/kalkulator/