Zadzwoń do nas:

508 333 311

Email:

biuro@grupaabramczyk.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Sobota 10:00-20:00


Auta z USA i samochody z Europy, różne nazwy ten sam pojazd.

Przez zakupem auta z USA warto zapoznać się z nazewnictwem w Stanch Zjednoczonych. Wielu samochodów na pozór nie można znaleźć w Ameryce bo mają po prostu inną nazwę. Postaram się podać nazwy auta europejskiego i odpowiednika w USA:


FORD

Tutaj jest kilka różnic europejska Kuga to Amerykański Escape a Ford Mondeo to w USA Fusion. Auta są bliźniaczo podobne , oczywiście mogą się różnić pewnymi detalami.


OPEL:

Wydawał oby się że w USA nie znajdziemy aut niemieckiego średniaka, a jednak są znajdziemy tam Opla Insignie pod nazwą Buick Regal. Czy hybrydę plug-in Opla Amperą jako Chevrolet Volt, aut elektryczne też się znajdzie Opel Ampera-e – Chevrolet Bolt. Auta te głównie różnią znaczkiem producenta.  Znajdzie się też Opel Mokka jako Buick Encore.


NISSAN

U Japończyków też powstały rozbieżności w nazwach Nissan X-Trail oferowany jest jako Nissan Rouge, Qashqai będzie dostępny pod nazwą Rouge Sport.  Oferowane są też mniejsze Nissany chociażby takie jak Tida który występuje pod nazwą Nissan Versa.


MITSUBISHI

Kolejna japońska firma i znowu odmiana Sport tym razem model ASX w stanach nosi nazwę Outlandera Sport. Nie zapomnijmy tutaj o Pajero który był sprzedawany w USA jako Montero.


FIAT

Ta informacja będzie pomocna dla osób szukających auta dostawczego. W USA możemy kupić Fiata Ducato z silnikiem 3.6L z automatyczną skrzynią biegów idealnie nadającego się do instalacji LPG. Można go kupić w Stanach Zjednoczonych jako Dodga Promaster, jest też Promaster City czyli europejski Fiat Doblo.


CHRYSLER/LANCIA

Najpopularniejszy Van występuje w wielu wersjach/nazwach. W Europie można kupić Chryslera Voyagera/Lancie Voyager, natomiast w USA trzeba szukać Chryslera Town & Country. Lancia 300 i Chrysler 300 to również bliźniacze auta.


HYUNDAI

Nawet auta koreańskiego producenta są rożne w zależności od rynku. Auto które znamy jako Hyundai i40 w USA należy szukać jako Hyundaia Sonatę.


Oczywiście nie są to wszystkie auta których nazwy nie pokrywają się z europejską nomenklaturą. Jeśli znacie jeszcze jakieś powiązania, piszcie w komentarzu.