Czy warto kupować auta z USA po powodzi. Na co zwracać uwagę wybierając auto i czego unikać.

Zadzwoń do nas:

508 333 311

Email:

biuro@grupaabramczyk.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Sobota 10:00-20:00


Czy warto kupować auta z USA po powodzi.Na aukcjach ostatnimi czasy jest wysyp aut popowodziowych po ostatnich huraganach w USA. Wiele jest zapytań czy takie auta jest sens sprowadzać. Na to czy warto kupować auto z USA po powodzi składa się wiele zależnych dlatego spróbuję opisać poniżej czy według nas opłaca się kupować tego typu auta czy nie.
Pierwszą dość kluczową sprawą jest to jak auto było zalane? Na aukcjach można znaleść auta, które były zalane po sam dach, a w niektórych woda przelała się jedynie przez próg. Najlepiej oszacować w jakim stanie jest auto można będąc na miejscu, ale nie zawsze taka możliwość jest. Niektórzy ubezpieczyciele zaznaczają na samochodzie do jakiego poziomu była woda co można zauważyć na niektórych zdjęciach (W/L).


Następną istotną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest to czy auto zapala czy nie? W przypadku gdy zapala mamy pewność, że auto nie stało 2 dni pod wodą.

Należy także patrzeć na TITLE. Często auta po powodzi mają title CERTIFICATE OF DESTRUCTION lub NON-REPAIRABLE z takim dokumentem nie możemy zarejestrować auta w kraju. Jeśli mają dokument z wpisem SALVAGE nie powinno być problemu z rejestracją.


Auta bez możliwości rejestracji można kupować jedynie na części. Mamy całe auto na części, które można tanio kupić .


auta z usaPodsumowując:


Kupujemy auta po powodzi dla klientów jedynie z TITLEM Salvage i z odpalającym silnikiem.
Jeśli auto nie zapala jest dość ryzykownym kupowanie go i próba naprawy. Mamy także klientów, którzy kupują auta po zalaniu na części. Często auto takie można kupić taniej niż rozbite, ale nie zawsze.