Zadzwoń do nas:

511 222 244

Email:

biuro@grupaabramczyk.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Sobota 10:00-20:00


Ford fusion / Ford mondeo - różnice. samochodyzusa.com.pl

Ford fusion a mondeo różnice

Ford fusion a mondeo różnice 

 

Przy zakupie auta z USA nie każdy jest świadomy, że amerykański odpowiednik europejskiego forda mondeo czyli ford fusion posiada pewne różniące się detale przez co, niektóre części od europejczyka nie będą pasować. Dziś opiszę co jest inne. Oczywiście nie jestem w stanie wymienić wszystkiego, ale z doświadczenia płynącego ze sprzedaży części do aut amerykańskich naświtlimy największe różnice między tymi dwoma autami. 

 

Wersje nadwozia

Na pierwszy rzut podstawowa różnica czyli fakt, że na rynku amerykańskim są tylko i wyłącznie sedany, a w europie mamy głównie hatchbaki bądz kombi. Sedanów jest stosunkowo mało. Dlatego jeśli kupimy auto uszkodzone tyłem ćwiarta jest inna tak samo jak klapa. Oznacza to, że boczki bagażnika i podłoga także będą się różnić. Części w serwisie dostaniemy, ale będą drogie.

 

Airbagi

Na rynku amerykańskim poduszki są 2 strzałowe, a w europie jedno. Oznacza to że mają dwie wtyczki i europejski zamiennik nie będzie pasował. Poduszka to dość droga sprawa dlatego często trzeba je regenerować ponieważ na rynku jest tego nie wiele. 

Poduszka: kolanowa, kurtyny, pasażera i kierowcy będzie inna. ) Jeśli chodzi o poduszkę fotela, to nie mam 100 % pewności. )

 

Silnik

Często jest tak, że klient kupi sobie fusiona z 2.5l silnikiem, a takiej wersji silnikowej w europie nie ma i okazuje się, że ma problem. Silnik i cały osprzęt, chłodnice, przewody są inne niż w wersjach 2.0l bądź 1.5l. 

 

Istotnym faktem jest także to, że w europie jest dużo diesli w stanach tylko benzyna. Trzeba zwracać na to uwagę jakiej wersji silnikowej jest dawca auta od którego kupujemy części. 

 

Inne są także moduły, bezpieczniki, wiązki.

 

Przed zakupem warto się rozejrzeć czy na rynku wtórnym są dostępne części, ponieważ zdarza się że kupimy auto myślimy, że tanio naprawimy, a okazuje się że części używanych na rynku nie ma i zostaje tylko serwis. Niech.

 

Zostaw komentarz bądź polub nas na Facebooku :)