Zadzwoń do nas:

508 333 311

Email:

biuro@grupaabramczyk.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Sobota 10:00-20:00


Klasyki z Ameryki. O czym warto wiedzieć?Stany są dobrym miejscem na szukanie aut zabytkowych. Główną przyczyną tego jest fakt, że rynek jest o wiele bardziej rozwiniety niż u nas w Europie. Skutkiem tego jest zdecydowanie wieksza możliwość znalezienia auta, ktore nas interesuje.


Kolejną zaletą aut klasycznych z rynku amerykańskiego jeat fakt, że kupując auto z południa kraju kupimy auto w lepszym stanie ponieważ nie ma tam mroźnych zim.


Znajdziemy tam wiele zabytkowych aut zadbanych w świetnym stanie jak i takie , które wymagają renowacji.


Samochody nalezy szukać głównie od osób prywatnych bądź na aukcjach.Auto zabytkowe, to takie które ma conajmniej 30 lat (1987r) często sie zdarza, że przy tak wiekowym aucie własciciel nie ma titla czyli dokumentu bez ktorego nie wyeksportujemy samochodu ze stanów. Przy zakupie jedną z ważniejszych rzeczy jest upewnienie się czy sprzedający ma dany dokument i czy jest właścicielem samochodu.


Sprowadzając takie auto  nie płacimy  akcyzy ani cła - jedyne co będziemy musieli zapłacic, to Vat który wynosi 8 %


Wszystkie opłaty związane z importem można sprawdzić w naszym kalkulatorze. Wystarczy wpisać kwote za jaką chcemy kupić auto i miejsce, w ktorym się znajduje zaznaczyć zabytek, a kalkulator dokładnie nam obliczy ile będziemy musieli zapłacić.