Ubezpieczenie transportu

Ubezpieczenie transportu


Wielu z was zastanawia się nad ubezpieczeniem swojego auta na czas transportu, oraz często pytacie czy fracht jest ubezpieczony. Spieszę z wyjaśnieniami.


Standardowo fracht jest ubezpieczony od szkody całkowitej, ale na kwotę 600$. Czyli w przypadku utraty lub całkowitego zniszczenia zawartości kontenera, taka kwota zostanie wypłacona. Możemy ubezpieczyć oczywiście transport na wyższą sumę, przeważnie na wartość auta. Koszt takiego ubezpieczenie to 1% wartości, nie mniej niż 125$ plus 25$, czyli minimalny koszt ubezpieczenia to 150$. Oczywiście ubezpieczenie to tak zwane ubezpieczenie total loss czyli od całkowitego uszkodzenia lub utraty towaru, nie obejmuje one zarysowań czy mniejszych uszkodzeń.​​​​​​​

Drugim rodzajem zagrożenia przed którym warto się ubezpieczyć jest to kontrola celna po zapakowaniu kontenera. Zdarza się to bardzo rzadko i mało kto o tym mówi, ale takie kontrole są. Po zapakowaniu kontenera celnik może poprosić o jego rozpakowanie w celu weryfikacji. Kosztami rozpakowania oczywiście obciążany jest klient. Koszty te są niemałe i potrafią sięgnąć kwoty 3000$ którą oczywiście trzeba zapłacić. Koszt takiego ubezpieczenia to 100$ i możemy zapomnieć o takiej kontroli.


Pamiętajcie o możliwości ubezpieczenia zamawiając u nas auto, tylko my oferujemy ubezpieczenie od kontroli kontenera.