Zadzwoń do nas:

508 333 311

Email:

biuro@grupaabramczyk.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Sobota 10:00-20:00


Ubezpieczenie transportu

Ubezpieczenie transportu

 

Wielu z was zastanawia się nad ubezpieczeniem swojego auta na czas transportu, oraz często pytacie czy fracht jest ubezpieczony. Spieszę z wyjaśnieniami.

 

Standardowo fracht jest ubezpieczony od szkody całkowitej, ale na kwotę 600$. Czyli w przypadku utraty lub całkowitego zniszczenia zawartości kontenera, taka kwota zostanie wypłacona. Możemy ubezpieczyć oczywiście transport na wyższą sumę, przeważnie na wartość auta. Koszt takiego ubezpieczenie to 1% wartości, nie mniej niż 175$ plus 25$, czyli minimalny koszt ubezpieczenia to 200$. Oczywiście ubezpieczenie to tak zwane ubezpieczenie total loss czyli od całkowitego uszkodzenia lub utraty towaru, nie obejmuje one zarysowań czy mniejszych uszkodzeń.

Drugim rodzajem zagrożenia przed którym warto się ubezpieczyć jest to kontrola celna po zapakowaniu kontenera. Zdarza się to bardzo rzadko i mało kto o tym mówi, ale takie kontrole są. Po zapakowaniu kontenera celnik może poprosić o jego rozpakowanie w celu weryfikacji. Kosztami rozpakowania oczywiście obciążany jest klient. Koszty te są niemałe i potrafią sięgnąć kwoty 3000$ którą oczywiście trzeba zapłacić. Koszt takiego ubezpieczenia to 100$ i możemy zapomnieć o takiej kontroli.


Pamiętajcie o możliwości ubezpieczenia zamawiając u nas auto, tylko my oferujemy ubezpieczenie od kontroli kontenera.